Dijital Pazarlamanın 7 Altın Kuralı

Dijital Pazarlamanın 7 Altın Kuralı

Bu yedi altın kural, Dijital Pazarlama’daki kolektif deneyimlerin toplamıdır. Sosyal, içerik, web, e-posta ve bu kurallara göre işimizin başarısı ve başarısızlıklarına dayanarak, harika dijital pazarlama kampanyaları yapan modeller ve davranışlardan kaynaklanıyor.

Pazarlama ekibi model etkinliklerinize yardımcı olmak ve kazanan sonuçlar elde etmek için bu kuralları kullanın.

Harika hikayeler anlat

Büyük pazarlamacıların harika bir hikaye anlatıcıları olduğu bir sır değildir. Tüm zamanların en iyi hikayeleri, yüzyıllar boyunca değişime ve çatışmaya katlandı ve bugün yeniden anlatmaya devam ettiğimiz çok sevilen efsaneler ve masallar olarak kaldı.

Bununla birlikte, markanızı, kelimeler, video, ses ya da görüntü aracılığıyla sunun, bir hikayeyle sarın ve okuyucularınızı ve izleyicilerinizi etkileyecektir.

Biraz kendinden bir şeyler ver

Artık almak için verilecek çevrimiçi bir kuraldır. Herkesin size ücretsiz web seminerleri, Infographics ve indirmelerle nasıl daha iyi, daha hızlı ve daha zengin olduğunu öğretmeye çalışmasının bir nedeni var ve hepsi bu değil.

Ücretsiz denemeler, indirimler, yumuşak oyuncaklar ve aksesuarlar, alıcıları cezbetmek için tüketici pazarlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Kitlenize yüksek değerde bir şey vermek ve size düşük maliyet vermek, değeri gösterecek ve otorite oluşturacaktır. Bu, büyük bir cömertliğin işareti olabilir.

Çok sev

Dijital pazarlama eğitimi almak sizin hedef kitlenize, veya iyi bir sebebe bağlamanıza bu hedef kitleye nasıl ulaşacağınızı ve bağlanacağınızı bilen bir markanın belirleyicileridir.

İnanılmaz derecede iyi çevrimiçi çalışıyor ve bu kural, müşteri hizmetlerini ve sosyal medyayı nasıl yöneteceğinize kadar uzanıyor. Anlayışınızı gösterin, sadık ve diğer insanlara karşı kahramanları ödüllendirin.

Arge

Sonuçları izlemek için online olmaktan daha iyi bir yer yoktur. Çevrimiçi çevrimdışına göre daha duyarlı ve birçok açıdan daha düşük risk taşıyan çevrimiçi, yeni fikirlerle denemeler yapmak için en inanılmaz fırsattır.

Yeni bir blog yayınını yayınlamanız yeterlidir ve sonuçları izlemeye başlayabilirsiniz. Bu altın kural, eğlenmek, “ne yaparsak” diye merak etmek ve olanakları araştırmaktır. Yaratıcılığı beslemek için daha iyi bir seçenek yoktur.

Öğrenmeyi asla bırakma

Dijital pazarlama çok hızlı gelişir, pazarlamacılar kesinlikle öğrenmeyi durduramazlar. Dijital pazarlama kursu bu seçenekler arasında en iyi olandır. Bu merakınızı gidermek için Sorularınızı sorun, yeni bilgi edinme ve markanız için yeni fırsatlar belirleme, çevrimiçi eskiyi sürdürmemenizi önler ve rekabette size avantaj sağlar.

Bağlanmaya devam et

Dijital pazarlama değiştikçe, kitleniz de değişir. Onları kılan şeylere bağlı kalmak, iletişiminizin devam etmesini sağlayacaktır.

Sosyal medyaya bağlı kalın, teknolojik gelişimin nabzını tutmaya devam edin ve ekibinize bağlı kalın. Tüm bunlar, uygun zamanında ve iyi karşılanmış harika ekip çalışması içindir.

Yönün hakkında çok net ol

Dijital pazarlama, yaratıcı, sosyal ve teknolojik gelişimin durdurulamaz bir fırtınasıdır. Devam eden her şeyden kurtulamadığınızdan emin olmak için nereye gittiğinizi ve neyi başarmak istediğiniz konusunda çok net olun.

Bu, yalnızca en yeni pazarlama trendini değil, markanıza ve işinize anlamlı gelen pazarlama kampanyaları oluşturmanızı sağlayacaktır. Her dijital pazarlama hareketinin ardında yatan neden, odak ve hedefler, bu yönü korumanıza ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın

size nasıl yardımcı olabiliriz?

İletişim formunu doldurun ve hemen size ulaşalım. Avantajları kaçırmayın.