2018 YLINDA JAVASCRİPT, HTML VE CSS İLE WEB GELİŞTİRME İÇİN EN İYİ 7 TANE ÜCRETSİZ IDE :

2018 YLINDA JAVASCRİPT, HTML VE CSS İLE WEB GELİŞTİRME İÇİN EN İYİ 7 TANE ÜCRETSİZ IDE :

HTML ve CSS kodunu düzenlemek için sadece basit bir metin düzenleyiciye ihtiyacınız vardır, geri kalanı becerilerinize ve yaratıcılığınıza bağlıdır. Bununla birlikte, çalışırken uygun araçları kullanırsanız işlemlerinizi daha hızlı yapabilirsiniz.

Açık Kaynak’lı bir yazılımlı program kullandığımız zaman, kod düzenleyicisinin lisansı için herhangi bir ödeme yapmayacağız. Açık kaynaklı birçok ücretsiz IDE ve kod editörü var ve gereksinimlerinize uygun olanı bulmalısınız.

Web uygulamalarını geliştirmesini kolaylaştırmak için, JavaScript uygulamaları için, web uygulamalarını kodlamak, düzenlemek, test etmek ve hata ayıklamak için kullanışlı bir ortam sağlayan gerçekten iyi IDE’ leri anlatacağım.

Visual Studio Code

Visual Studio Code, masaüstünüzde çalışan ve Windows, Mac ve Linux için kullanılabilen, hafif fakat güçlü bir kaynak kodu editörüdür. JavaScript, TypeScript ve Node.js için yerleşik destek ile birlikte gelir ve diğer diller için (C ++, C #, Python, PHP gibi) ve çalışma zamanlarında zengin bir içeriğe sahiptir.

Visual Studio Beyond, sözdizimi vurgulamanın ötesine geçer ve IntelliSense ile otomatik tamamlanır, bu da değişken tiplerine, işlev tanımlarına ve içe aktarılan modüllere dayalı akıllı tamamlamalar sağlar. Kodu doğrudan editörden ayıklayabilirsiniz.

Atom by Github

Atom, modern, ulaşılabilir, ancak çekirdeğine ulaşabileceğiniz bir metin editörüdür; bu, herhangi bir şeyi yapmak için özelleştirebileceğiniz, ancak bir yapılandırma dosyasına dokunmadan verimli bir şekilde kullanabileceğiniz anlamına gelir. İndirin, kurun ve kullanmaya başlayın!

Atom’un yerleşik bir paket yöneticisi var, yeni paketleri arayıp yükleyin veya Atom’un içinden kendi yarattığınız her şeyi oluşturmaya başlayın. Atom, dört UI ve sekiz sözdizimi temasıyla önceden yüklenmiş olarak gelir. Aradığınız şeyi bulamıyorsanız, Atom topluluğu tarafından oluşturulan temaları da yükleyebilir veya kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

Atom, OS X, Windows veya Linux’ta kullanabilirsiniz. Bir dosyaya veya tüm projelerinize yazarken metni bulun, önizleyin ve değiştirin.

Tek bir pencerede tek bir dosyaya, tüm projeye veya çoklu projelere kolayca göz atın ve açın.

Atom, HTML, JavaScript, CSS ve Node.js entegrasyonu ile oluşturulmuş bir masaüstü uygulamasıdır.

Komodo Edit

Komodo Edit, Komodo IDE’nin (ücretli yazılım) ücretsiz ve Açık Kaynaklı olanıdır. Komodo daha hızlı ve daha kolay kullanımlıdır. Yapı sistemleriyle yeni entegrasyonlar, bölge içinde kalmanıza ve daha fazla iş yapmanıza olanak tanır. En sevdiğiniz çerçeveleri, dilleri ve araçları bir çapraz platform mini IDE’ye (ücretsiz sürümle) getirin.

Komodo Edit bir çok olumlu yorumu ve yeterliliğe sahip. Herkes bu IDE’yi önerir ve tam IDE sürümü için ödeme yapmak istemiyorsanız Komodo Edit’i kullanmaya başlamalısınız.

Brackets

Brackets, web tasarım için geliştirilen modern, açık kaynaklı bir editördür.

Odaklanmış görsel araçlar ve önişlemci desteği ile Brackets, tarayıcıda tasarımı kolaylaştıran modern bir metin editörüdür. Web tasarımcılar ve Frontend geliştiriciler için hazırlanmıştır. Brackets aktif ve tutkulu bir topluluk tarafından desteklenen açık kaynaklı bir projedir.

Dosya sekmeleri arasında atlama yapmak yerine, Brackets en çok önemsediğiniz koda bir pencere açmanıza izin verir. Belirli bir kimlik için geçerli CSS üzerinde çalışmak ister misiniz? Fare imlecini bu Kimliğe koyun, Komut / Ctrl + E tuşlarına basın ve Köşeli parantezler, tüm CSS seçicilerini satır içi bir pencerede o kimliğe sahip olarak gösterecektir, böylece kodunuzda herhangi bir açılır pencere olmadan yan yana çalışabilirsiniz.

Tarayıcınıza gerçek zamanlı bir bağlantı kurun. CSS ve HTML’de değişiklikler yapın ve bu değişiklikleri ekranda anında görürsünüz. Ayrıca, CSS seçicinizin sadece imlecinizi üzerine koyarak tarayıcınızda nereye uygulandığını görün. Bir tarayıcı düzenleyicinin kolaylık sağlamasıyla bir kod editörünün gücüdür.

Netbeans

Java, JavaScript, HTML5, PHP, C / C ++ ve daha fazla masaüstü, mobil ve web uygulamalarını hızla ve kolayca geliştirebilirsniz. NetBeans IDE ÜCRETSİZ, açık kaynak kodlu ve dünya çapında kullanıcı ve geliştirici topluluğuna sahiptir.

NetBeans IDE 8.1, en yeni Java 8 teknolojileri – Java SE 8, Java SE Katıştırılmış 8 ve Java ME Embedded 8 ile çalışmak için kullanıma hazır kod çözümleyicileri ve editörleri sunar. IDE ayrıca bir dizi yeni araca sahiptir. HTML5 / JavaScript, özellikle Node.js, KnockoutJS ve AngularJS için; PrimeFaces ile Maven ve Java EE desteğini artırdılar.

NetBeans IDE 8.1, Türkçe, İngilizce, Brezilya Portekizcesi, Japonca, Rusça ve Basitleştirilmiş Çince dillerinde kullanılabilir.

NetBeans Editor satırları girintiler, sözcükleri ve parantezleri eşler ve kaynak kodu sözdizimsel ve semantik olarak vurgular. Kod şablonlarını, kodlama ipuçlarını sağlarken, bir dizi kullanışlı ve güçlü araçla kodu kolayca yeniden düzenleyebilmenizi sağlar.

Editör, Java, C / C ++, XML ve HTML’den PHP, Groovy, Javadoc, JavaScript ve JSP’ye birçok dili desteklemektedir. Editör genişletilebilir olduğundan, diğer birçok dil için destek sağlar.

Light table

Light Table yeni bir tür IDE’dir, bir programın oluşturulması ve araştırılması için reaktif bir çalışma yüzeyi.

Yazılım arayüzlerinde sadeleştirmeye yönelik çarpıcı değişime rağmen, geliştirme araçlarının dünyası, her sürümdeki özellikten sonra çalışma alanımızı daraltmaya devam ediyor. Light Table çok basit bir fikre dayanmaktadır: sadece bir editör ve bir proje araştırmacısı için değil, gerçek bir çalışma yüzeyine ihtiyacımız var.

İhtiyaç duyduğumuz yerlerin etrafındakileri hareket ettirebilmemiz, dağınık kalabilmemiz ve bilgiye ön plana çıkabilmemiz gerekiyor. İşte varsayılan mod gibi görünüyor.

UI katmanı olarak bir webkit örneği olduğu gerçeği tamamen bir uygulama detayıdır. Normal bir uygulama gibi paketlenecek ve alıştığınız diğer editörler gibi çalışacaklartır. Her platformda çalışır.

Light Table birkaç yol gösterici ilkeye dayanmaktadır:

 1. Döküman aramak zorunda kalmamalısınız.
 2. Editörler her yerde kullanılabilir olmalıdır.
 3. Değişiklikler ile ilgili anlık sonuçlar üretir
 4. İlgili kod bitlerine tutabiliriz

RJ TextEd

RJ TextEd, Unicode desteği ile tam özellikli bir metin ve kaynak editörüdür. Aynı zamanda çok güçlü bir web (PHP, ASP, JavaScript, HTML ve CSS) geliştirme editörüdür. İşlevi, metin ve CSS / HTML önizleme, yazım denetimi, otomatik tamamlama, HTML doğrulama, şablonlar ve daha fazlası ile CSS / HTML düzenleme desteği içerir. Program ayrıca dosyalarınızı yüklemek için bir çift FTP istemcisi bulunuyor.

RJ TextEd, Embarcadero’dan Delphi XE6’da geliştirildi ve Freeware olarak piyasaya çıktı.

Aşağıdaki özellikleri destekler (ve daha fazlası):

 1. Otomatik tamamlama.
 2. Kod katlama.
 3. Sütun modu.
 4. Çoklu düzenleme ve çoklu seçim
 5. Belge haritası
 6. Ek açıklama çubuğu
 7. Gelişmiş sıralama.
 8. ASCII ve ikili dosyaları hem de tutar.
 9. CSS ve HTML sihirbazları.
 10. CSS / SASS / LESS’de renklerin vurgulanması.
 11. Renk formatları arasında dönüşebilen gelişmiş renk ipucu.
 12. Takılabilir paneller.
 13. Senkronizasyon ile FTP ve SFTP istemcisi.
 14. Dosya gezgini, kod gezgini, proje yöneticisi …
 15. Kod sayfaları, Unicode formatları ve metin formatları arasında dönüştürme.
 16. Unicode ve ANSI kod sayfası algılama.
 17. UTF-8 kodlu dosyaları bir imzasız (BOM) açın / kaydedin.
 18. Unicode dosya yolları ve dosya adları.
 19. HTML doğrulama, biçimlendirme ve onarım.
 20. Sözdizimi editörü, renk seçici, charmap gibi araçlar kullanılabilir

Bir Cevap Yazın

size nasıl yardımcı olabiliriz?

İletişim formunu doldurun ve hemen size ulaşalım. Avantajları kaçırmayın.